Cookie melding

Wij gebruiken cookies om onze website gebruiksvriendelijker te maken. Door op deze site te blijven gaat u akkoord met ons gebruik van deze cookies.

Feestelijke inauguratie van club Schering en Inslag Tilburg

Club Tilburg Schering en Inslag geïnaugureerd is op 28 september 2019 feestelijk geïnaugureerd.

ScheringEnInslag-1.jpg

Het is een feit: Soroptimist Club Tilburg, Schering en Inslag, mag i.o. achter haar status schrappen, we zijn officieel opgericht!
Hoewel de officiële inauguratie op zaterdag 28 september plaatsvond, begon ons feestelijk programma op vrijdagavond.

Op vrijdag hadden we met een kleine groep genodigden de aftrap van  ons speciale weekend. Daarbij waren aanwezig Mariet, Verhoef-Cohen, president Soroptimist International; Christine Cromwell-Ahrens, namens SI Europe; Nienke Feenstra, Anne-Marie Vreman en Lotta van Uchelen, namens het Uniebestuur van Nederland, Suriname en Curaçao en Anita van de Laar en onze ‘godmother’ Manuella Nering Bögel, beiden namens de Extension Commissie. 

We zijn gestart met een rondleiding in de nieuwe trots van Tilburg, de onlangs geopende LocHal. Een voormalig reparatie- en onderhoudsstation van de Nederlandse Spoorwegen, dat nu een nieuwe bestemming heeft gekregen als openbare bibliotheek. Een indrukwekkend en imponerend gebouw, met aandacht voor innovatie, waarbij oude industriële architectuur gecombineerd wordt met innovatieve ontwikkelingen van de moderne tijd. Na deze rondleiding zijn we bij een van onze clubleden thuis gaan eten. We hebben gezamenlijk de uitgebreide maaltijd bereid, waarna we in een ontspannen en informele sfeer gezellig hebben gegeten, kennis hebben gemaakt met elkaar, cadeautjes hebben uitgewisseld en ook de puntjes op de i hebben gezet voor zaterdag. 

ScheringEnInslag-2.jpg

Zaterdagochtend zijn we al vroeg gestart met ons officiële programma in het Tilburgs Textielmuseum. Tilburg heeft een lange geschiedenis met textiel, onze clubnaam en clublogo verwijst daar ook naar. Het was heel bijzonder om deze dag op juist deze speciale locatie te kunnen vieren. Een jonge vrouwelijke notaris passeerde de akte tijdens een besloten bijeenkomst, waarbij onze leden en de internationale en nationale afgevaardigden van Soroptimist International aanwezig waren.

De charterbijeenkomst, onder leiding van de afgevaardigde van Europees President  Christine Cromwell-Ahrens, vond daarna plaats. Dit deel was openbaar en we mochten veel Soroptimisten en andere belangstellenden verwelkomen.
De kaarsenceremonie was bijzonder. De kaarsen werden aangedaan door onze eigen kersverse clubpresident M.Caroline Vos voor onze eigen club, Nienke Feenstra, als Uniepresident  voor Nederland, Suriname en Curaçao, Christine Cromwel-Ahrens voor SI Europa en door Mariet Verhoef-Cohen voor de wereld.
In verband met de brandveiligheidsvoorschriften moesten ledkaarsen gebruiken. Daardoor konden wij die kaarsen in de clubkleuren van de Soroptimisten  (blauw en geel) én in de extra kleuren van Tilburg (groen en oranje) laten branden, waardoor deze ceremonie een dubbel symbolisch tintje kreeg. 

ScheringEnInslag-33.jpg

Na de charter en de lunch was er een symposium.
Zaterdag 28 september is een datum die we niet zonder reden hebben gekozen. Die dag is het 100 jarig algemeen kiesrecht in Nederland gevierd. Daarmee was het vrouwenkiesrecht een feit hetgeen destijds een enorme stap in de vrouwenemancipatie bewerkstelligde. Ook ons symposium sloot hierop aan.
Onze eerste spreker was Hanne van Aart, burgemeester van de gemeente Loon op Zand.
Zij vertelde aan de hand van een persoonlijk verhaal over de positie van vrouwen over de afgelopen honderd jaar. Dit deed zij door de positie en vier generaties vrouwen te beschrijven, haar oma, haar moeder, haarzelf en haar stiefdochters. Een mooi, betrokken en helder verhaal, waarin duidelijk werd dat er al veel verbeterd is ten aanzien van de positie van vrouwen in Nederland, maar dat er nog steeds ongelijkheid is en dus werk aan de winkel. 

Onze tweede spreker is wellicht een bekende van jullie, ook Soroptimist en zeer deskundig als het gaat over diversiteit en inclusie: Esther Mollema. In haar lezing, ondersteund met onderzoeksresultaten, gaf Esther aan dat er nog steeds veel onbewuste vooroordelen bestaan ten aanzien van vrouwelijk leiderschap, zowel bij vrouwen als bij mannen. Dat verandering pas mogelijk is wanneer men zich van deze onbewuste overtuigingen bewust raakt. Ook hier werd duidelijk dat er nog veel te halen én te winnen valt.
De derde spreker, Elles van Veghel, gaf een lezing over het Textielmuseum. Zij gaf een inzicht in de rol van vrouwen en meisjes in de textielindustrie en in de textiele vormgeving. Opvallend in haar verhaal was dat de meest succesvolle ontwerpers van bijvoorbeeld Bauhaus-textiel vrouwen waren, maar dat hun namen (zoals Günta Stölzl en Anni Albers) volledig naar de achtergrond zijn verdwenen, terwijl mannelijke en destijds minder succesvolle Bauhaus-collega’s haast een sterrenstatus hebben genoten, zoals Paul Klee, Theo van Doesburg en Wassily Kandinsky.   

ScheringEnInslag-48.jpg

Daarna was er een informeel gedeelte met aandacht voor ons goede doel: de bouw van een schoollokaal in Kibandaongo, Kenia. Hiervoor zoeken we nog steeds donateurs, dus mocht u nog een letterlijk steentje willen bijdragen, dan kan dat. Kijk daarvoor op de website www.medischcentrumkenia.nl. Echt alle steun is meer dan welkom! De dag werd informeel afgesloten met een gezellige borrel in het Textielcafé, muzikaal ondersteund door een jong aanstormend Nederlands talent, Lizzy van den Herik.  

Ook de opbrengst van onze dag voor het project is kenbaar gemaakt, we hebben bijna 4000 euro aan giften en bijdragen voor de bouw van een nieuw schoollokaal binnengehaald, waar we met zijn allen heel trots op mogen zijn en onze eigen clublid Lout Molkenboer, die dit project eigenhandig heeft opgezet, uiteraard nog het meest. 

We kijken terug naar een zeer succesvol weekend, in hele fijne sfeer. Met veel vrouwkracht hebben we met zijn allen onze schouders eronder gezet en ieder lid van onze club heeft hieraan op eigen wijze bijgedragen, echt fantastisch. Dit alles onder prettige begeleiding van onze ‘godmother’ Manuella, zijn we nu mooie, hechte club geworden, met bestaansrecht.
We zijn er trots op dat we nu écht bij deze mooie groep vrouwen, wereldwijd, mogen horen.

Door Mado Remkes, foto’s By Maren Photography

 

ScheringEnInslag-1.jpg
ScheringEnInslag-2.jpg
ScheringEnInslag-3.jpg
ScheringEnInslag-4.jpg
ScheringEnInslag-5.jpg
ScheringEnInslag-6.jpg
ScheringEnInslag-7.jpg
ScheringEnInslag-8.jpg
ScheringEnInslag-9.jpg
ScheringEnInslag-10.jpg
ScheringEnInslag-11.jpg
ScheringEnInslag-12.jpg
ScheringEnInslag-13.jpg
ScheringEnInslag-14.jpg
ScheringEnInslag-15.jpg
ScheringEnInslag-16.jpg
ScheringEnInslag-17.jpg
ScheringEnInslag-19.jpg
ScheringEnInslag-20.jpg
ScheringEnInslag-18.jpg
ScheringEnInslag-21.jpg
ScheringEnInslag-22.jpg
ScheringEnInslag-23.jpg

 

ScheringEnInslag-24.jpg
ScheringEnInslag-25.jpg

 

ScheringEnInslag-26.jpg
ScheringEnInslag-27.jpg
ScheringEnInslag-28.jpg
ScheringEnInslag-29.jpg
ScheringEnInslag-30.jpg

 

ScheringEnInslag-31.jpg
ScheringEnInslag-32.jpg
ScheringEnInslag-33.jpg
ScheringEnInslag-34.jpg
ScheringEnInslag-35.jpg
ScheringEnInslag-39.jpg
ScheringEnInslag-36.jpg
ScheringEnInslag-38.jpg
ScheringEnInslag-37.jpg
ScheringEnInslag-40.jpg
ScheringEnInslag-41.jpg
ScheringEnInslag-44.jpg
ScheringEnInslag-47.jpg
ScheringEnInslag-48.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ScheringEnInslag-46.jpg
ScheringEnInslag-45.jpg
ScheringEnInslag-43.jpg
ScheringEnInslag-42.jpg